X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Ürün Gönderimi


* Ürünü hasar almayacak şekilde paketleyip,tüm kutu ve aksesuarlarıyla beraber içerisine soruna dair bir not yazarak ve ayrıca not’ a fatura numarası isim-soyisim ve iletişim bilgilerinizi de ekleyerek paketleyiniz.

* Sisteminizde bulunan işletim sistemi yapılacak olan testler ve denemelerden dolayı format atılma işlemi gerçekleşebilir, bundan dolayı ürünlerinizi tarafımıza gönderirken önemli bilgilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz ayrıca  tarafımızca yine test ve deneme amaçlı başka bir sürüm işletim sistemi kurulabilmektedir.

* Ürünü takip etmek için kargo takip numarası almayı unutmayınız.

* Ürünleri tarafımıza gönderirken sigortası bulunmamaktadır. Bu yüzden hasar almayacak şekilde paketlemenizi önemle rica ederiz.

* Hasar alan ürünlerde firmamız ve kargo firması sorumlu olmamaktadır. Sistem içerisinde tarafımızdan satın alınmayan bileşenlerin gönderilmemesi gerekmektedir.

* Gönderildiği takdirde üründe oluşabilecek tüm sorunlarda, sorumluluk tarafımıza ait değildir.

* Ürün gönderim öncesi yaşadığınız sorunu tümü ile güncel iletişim bilgilerinizi belirtmek ve data yedeğinizi alarak göndermeniz servis sürecinizi en aza indirecektir.

* Ürününüzü elden teknik servisimize bırakmanız halinde ilgili müşteri temsilcisi kullanıcılarımız ile birebir ilgilenecektir.

* Ürünün servise teslim sonrası kullanıcılarımızın ürün teslim formunu dikkatli incelemesi  sorun beyanı ve ürün kontrollerinin formda doğru şekilde yazıldığını görmesi gerekmektir.

* Aynı şekilde ürünü servisten teslim alma aşamasında ürünü aceleye getirmeyip tümü ile test ederek teslim almanız  ve yapılan işlemlerin ürün teslim formunda yer almasına dikkat etmeniz siz değerli kullanıcılarımızın menfaatinedir.

* Ürünün servis sürecinin bitmesinin ardından tarafınıza ulaştığında teslim alırken ürünün kutusunu ve ürünü fiziki olarak inceleyiniz,  ağır hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz durumunda kargo sorumlusuna tutanak tutturunuz.

* Ürününüz test birimlerinde test diski ile test edilir. Bu sebepten dolayı ürününüzü servisten teslim aldığınızda hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

 Not: Ürünlerinizin içerisinde data olması halinde ürününüze tam olarak müdahale edilemez.  Ürünü servise bırakma esnasında önemli data olmamasına dikkat ediniz.

 

Servis Süresi

* Arızalı ürün servis sürecimiz genel olarak 1 ile 7 iş günü arasındadır.

* Servisimizde arıza tespit ya da teşhis ücreti bulunmamaktadır.

* Servis Süreçlerinde Sanayi Bakanlığının belirlediği 20 iş günü süreci uygulanmaktadır, azami 20 iş gününde sonuçlandırılamayan ürünler onay gerekmeksizin iade yapılır.

* Teklifleri onaylanan cihazlar (ürünler) 20 iş günü içerisinde tamir edilir. (Yurtdışından yedek parça bekleyen cihazlar hariç)

* 15 gün içerisinde cevaplandırılmayan tekliflere ait cihazlar (ürünler) iade edilir.

* 90 gün içerisinde alınmayan ürünlerden firmamız sorumlu değildir.

* Teklifleri onaylanmış dahi olsa tamir edilemeyen cihazlar iade edilir.

 

Ürün Takibi

* Ürününüz servise geldikten sonra yapılan incelemelerde kullanıcı hatası ya da garanti dışı görülmesi durumunda öncelikle ürününüze  Expertiz işlemi uygulanarak onayınız için servis yetkilileri tarafından bilgilendirilirsiniz.

* Onay ya da red kararınıza istinaden ürünün onarım iade süreci tekrar başlayacağından ürün onarım gün sayacı tekrar baştan başlayacaktır.

* Ürünün onarım süreçleri ile ilgili kullanıcıya ulaşılamaması durumunda yaşanacak olası aksaklıklar kullanıcı sorumluluğundadır.

* Ürününüz garanti dahilinde ise servis ürün ile ilgili tüm süreçleri tamamlayarak ürün hazır olduğunda gönderim öncesi kullanıcılarımız bilgilendireceklerdir.

* Garantili ürünlerde servis süreci ürün kargo firmasına verdiği andan itibaren başlar, garanti haricindeki ürünler için  ürün servise giriş yaptığı anda başlar ve kullanıcı onay süreci yasal süreye dahil değildir.

* Ürününüz serviste olsun olmasın 0212 213 38 73 numarasını hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında arayarak ya da www.merpazar.com üzerinden mesaj göndererek servis süreci ve ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Ürün Teslimi

* Elden bırakılan ürün servis formu ile gelen kişiye teslim edilir.

* 30 gün içinde servisten alınmayan ürün yada ürünlerden , ürün adedi yada boyutuna bağlı olarak ardiye ücreti talep edilebilir.

* 90 gün içinde alınmayan ürünlerden Firmamız sorumlu tutulmaz.

* Teknik servisimize elden bıraktığınız ürünü belirteceğiniz adrese kargo ile isteyebilirsiniz.

* Ürünü servise bırakan kişi talep edilen evraklar karşılığında kargo ile ürünün kendine teslim edilmesini isteme hakkına sahiptir.

* Elden teknik servisimize bırakılan ürün servis formu ile gelen kişiye teslim edilir,  Servis formu herhangi bir şekilde kaybolması halinde ürünü servise bırakan kişi kimlik-ehliyet-pasaport gibi resmi kişisel belgeler ile teslim alabilir.

* Ücretli olarak yapılan işlemlerde ödeme yapılmadan ürün çıkışı yapılmaz. Ödeme yaptığınızda ürün gelen adrese ya da güncellediğiniz yeni bir adrese gönderilebilir.

* Ücret onayı ya da ürünün onarımı için gereken ödeme için beklenilen süre servis sürecine dahildir.

* Herhangi bir sebepten kullanıcıya ulaşılamaması durumunda yasal süre (20 iş günü) geçmeden ürünün geldiği  adrese ya da önceden belirttiğiniz adrese onaysız gönderimi yapılacaktır.